Laserový paprsek má určitou barvu, která je dána vlnovou délkou paprsku. Tato barva představuje schopnost paprsku koncentrovat se v určitém barevném prostředí. Paprsek tohoto typu laseru se koncentruje v krevním barvivu cévy, která je uložená v kůži či podkoží. Při kontaktu s krevním barvivem se světelná energie mění na energii tepelnou, která způsobí zničení cévy. Zbytky stěny a krevního barviva přetrvávají určitou dobu ve formě krevní sraženiny, kterou organismus odstraní zpravidla do 3 týdnů.
Celý výkon se provádí ambulantně.Výkon se v drtivé většině provádí bez lokálního znecitlivění. Při výkonu pacient pociťuje v místě ošetření pálení, které lze přirovnat k požahání kopřivou.
Po zákroku dochází k lehkému otoku a zarudnutí, které během několika hodin mizí. Následně dochází k tvorbě drobných krustiček, které se postupně během 10 dnů odlučují.
V průběhu 3 týdnů je vhodné se nevystavovat intenzivnímu slunečnímu záření. V případě pobytu na slunci doporučujeme užití slunečních krémů s faktorem 15 a více.
Počet ošetření:
Minimální počet ošetření jsou 2, průměrný počet nutných ošetření k dosažení výše uvedeného výsledku jsou 4.
U 80% pacientů je výhodná kombinace laserové terapie s současnou skleroterapii ( vypicháváním retikulárních žil ) či s minichirurgickým zákrokem.
Novinky
Léčba botoxem
Nový způsob korekce mimických vrásek obličeje a zvýšeného pocení