AF medi
 Úvod
 Curriculum vitae
 Pracovní náplň
 Ordinační hodiny
 Zdravotní pojišťovny
 Kontakty
 Žilní chirurgie
 Ultrazvukové vyšetření
 Chirurgie
 Estetická chirurgie
 Operace
 Novinky

OŠETŘENÍ METLIČEK NA DOLNÍCH KONČETINÁCH LASEREM

Laserový paprsek má určitou barvu, která je dána vlnovou délkou paprsku. Tato barva představuje schopnost paprsku koncentrovat se v určitém barevném prostředí. Paprsek tohoto typu laseru se koncentruje v krevním barvivu cévy, která je uložená v kůži či podkoží. Při kontaktu s krevním barvivem se světelná energie mění na energii tepelnou, která způsobí zničení cévy. Zbytky stěny a krevního barviva přetrvávají určitou dobu ve formě krevní sraženiny, kterou organismus odstraní zpravidla do 3 týdnů.

Celý výkon se provádí ambulantně.Výkon se v drtivé většině provádí bez lokálního znecitlivění. Při výkonu pacient pociťuje v místě ošetření pálení, které lze přirovnat k požahání kopřivou.

Po zákroku dochází k lehkému otoku a zarudnutí, které během několika hodin mizí. Následně dochází k tvorbě drobných krustiček, které se postupně během 10 dnů odlučují.

V průběhu 3 týdnů je vhodné se nevystavovat intenzivnímu slunečnímu záření. V případě pobytu na slunci doporučujeme užití slunečních krémů s faktorem 15 a více.

Počet ošetření:
Minimální počet ošetření jsou 2, průměrný počet nutných ošetření k dosažení výše uvedeného výsledku jsou 4.

U 80% pacientů je výhodná kombinace laserové terapie s současnou skleroterapii ( vypicháváním retikulárních žil ) či s minichirurgickým zákrokem.

Novinky

Léčba botoxem

Nový způsob korekce mimických vrásek obličeje a zvýšeného pocení


Více